اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش در استان زنجان

ایسنا/زنجان فرمانده انتظامی استان زنجان، از اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش خبر داد و گفت: در این طرح ۱۳ اراذل و اوباش تحت تعقیب مقام قضایی و پلیس دستگیر شدند.

سردار رحیم جهانبخش صبح امروز (۱۳ دی‌ماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به منظور ارتقای احساس امنیت در جامعه و با هدف مقابله بی‌امان با مخلان نظم و امنیت عمومی و ارتقای امنیت عمومی شهروندان، طرح مبارزه با اراذل و اوباش به مدت ۷۲ ساعت و با هماهنگی قضایی و نیز با بهره‌مندی از توان عملیاتی ماموران پلیس امنیت عمومی استان زنجان اجرا شد.

وی افزود: با اجرای این طرح و با اشرافیت کامل اطلاعاتی، مخفی‌گاه ۱۳ نفر از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار و تحت تعقیب مقام قضایی و پلیس، شناسایی شد که همه این افراد در عملیات‌ مقتدرانه پلیس در استان زنجان دستگیر شدند.

جهانبخش با تاکید بر مبارزه جدی پلیس با کسانی که بخواهند امنیت و آرامش مردم را بر هم بزنند، گفت: قمه‌کشی، قدرت‌نمایی، ایجاد راه‌بندان، ایجاد رعب و وحشت، از جمله جرایم اراذل و اوباش دستگیر شده است.

این مسئول با بیان اینکه در این طرح ۱۱ نفر از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار نوپدید احضار و از آنان اخد تعهد شد، افزود: اوباش و مجرمان بدانند، همواره در چتر اطلاعاتی پلیس قرار داشته و افعال و اقدامات آنان ثبت و ضبط می‌شود و در مواقع حساس ولو اینکه افراد شاکی هم ادعایی نداشته باشند، از حیث جنبه عمومی جرم با افراد ناامن کننده جامعه به شدت برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه ۱۲ قبضه سلاح سرد از جمله قمه، چاقو، قداره و شمشیر از این افراد کشف شد، خاطرنشان کرد: از همه مردم، رسانه‌ها و همه دلسوزان انتظار داریم، چنانچه به نوعی اطلاعاتی را دارند که می‌تواند پلیس را در هر زمینه‌ای یاری کنند، اطلاع‌رسانی کنند، هر چند پلیس به‌ صورت شبانه‌روزی آماده خدمت است اما نقطه‌ای ممکن است در رصد پلیس نباشد که با همکاری مردم و رسانه‌ها می‌توانیم در کم‌ترین زمان ممکن علیه مجرمان اقدامات لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید