توزیع ۷۰۰۰ جلد کتاب بین کتابخانه‌های عمومی همدان

ایسنا/همدان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر۷۰۰۰ جلد کتاب جدید بین کتابخانه‌های عمومی استان همدان توزیع شد.

عاطفه زارعی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حرکت فرهنگی است، اظهار کرد: به همین علت کتابخانه‌های عمومی نیز همواره به دنبال ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی اقدامات متنوعی هستند و در این راه تلاش  می‌کنند.

وی با بیان اینکه به مناسبت دهه مبارک فجر ۷۰۰۰ کتاب بین کتابخانه‌های عمومی استان همدان توزیع شد، افزود: این کتاب‌ها آثار نویسندگان بومی استان همدان، دایره‌المعارف‌ها و دانشنامه‌های کودک و نوجوان، دیوان شعرای برجسته کشور و منابع دیگر هستند که به منظور رفع نواقص و غنی سازی بخش استان شناسی کتابخانه‌ها تهیه و توزیع شدند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه این منابع شامل کتب خریداری شده و اهدایی است، تصریح کرد: در این میان بیش از ۵۰۰ جلد کتاب از حوزه هنری همدان شامل آثار نویسندگان بومی استان همدان خریداری و در اختیار کتابخانه‌ها قرار داده شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، وی با بیان اینکه ۶۰ جلد قرآن کریم هم به کتابخانه‌ها ارسال شد، ادامه داد: همچنین ۱۲۰۰ جلد کتاب که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اهداء شده بود، بین کتابخانه‌های عمومی توزیع شد.

زارعی خاطرنشان کرد: از میان ۷۰۰۰ کتاب توزیع شده، ۲۵۰۰ جلد کتاب توسط مدیریت اسناد غرب کشور به کتابخانه‌های عمومی اهداء شده بود که به ۹ کتابخانه که به تازگی افتتاح، بازگشایی و یا توسعه یافته‌اند، اختصاص یافت.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید