آیت‌الله هاشمی از  استوانه‌های انقلاب اسلامی بودند

ایسنا/اصفهان امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: بدون شک هاشمی رفسنجانی از استوانه‌های انقلاب اسلامی بودند و در برهه‌ای از زمان ایشان دارای سلایق خاصی بودند که البته این سلایق خاص به این معنا نیست که چهره‌های انقلابی را نادیده بگیرم.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: بنده ایشان را از زمانی می‌شناسم که در حوزه علمیه قم در یک مدرسه تحصیل می‌کردیم. ایشان در همان زمان قبل از انقلاب به تدوین کتاب امیرکبیر پرداختند و امور فرهنگی زیادی را هدایت می‌کردند. همچنین مدرسه مکتب تشیع را راه انداختند.

وی افزود: رژیم ستم‌شاهی بارها ایشان را به زندان انداخت که سبب شد مرارت‌های زیادی را متحمل شوند و در پیروزی انقلاب و مبارزات با رژیم شاه نقش ارزنده‌ای داشتند.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ایشان بعد از انقلاب نیز نقش اساسی در تداوم انقلاب داشتند و دو دوره رئیس‌جمهور کشور شدند و در کل سمت‌های زیادی در جمهوری اسلامی بر عهده گرفتند. بدون شک ایشان از استوانه‌های انقلاب اسلامی بودند. البته در برهه‌ای از زمان آیت‌الله رفسنجانی دارای سلایق خاصی بودند که البته این سلایق خاص به این معنا نیست که چهره‌های انقلابی را نادیده بگیرم.

رهبر ادامه داد: در مجموع ایشان در انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند و این طبیعی است که در پاره‌ای از موارد افراد با یکدیگر اختلافات جزئی داشته باشند، اما این موارد با شخصیت افراد هیچ تنش و تضادی ندارد و این روحانی خدوم همیشه در خدمت انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یک رجل فاضل، متعهد و انقلابی بودند که خدمات و زحمات ایشان نباید فراموش شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در روز ۱۹ دی سال ۱۳۹۵ در سن ۸۲ سالگی از دنیا رفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید