اجرای طرح کاداستر اراضی ملی در ۵۶۰ هزار هکتار از اراضی زنجان

ایسنا/زنجان مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون در ۵۶۰ هزار هکتار از اراضی استان زنجان طرح کاداستر اراضی ملی اجرا شد.

خلیل آقاجانلو در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با پروژه کنترل سیلاب روستاهای عزیزآباد و هارون‌آباد در حوزه آبخیز گچی قشلاق شهرستان طارم، اظهار کرد: فاز اول این پروژه با هزینه حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی افتتاح شده است.

وی از بهره‌برداری پروژه چند منظوره کنترل سیلاب، کنترل رسوب و حفاظت خاک میرآخور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان خبر داد و افزود: هدف از اجرای پروژه‌ها، کنترل فرسایش و رسوب، کاهش خسارت‌های سیل و تقویت و پایدارسازی منابع آب زیرزمینی محل است.

این مسئول با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون با آفات و بیماری‌های جنگلی در ۱۴ هزار و ۳۵۵ هکتار از اراضی استان مبارزه شده است، تصریح کرد: در این بازه زمانی در ۵۶۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان طرح کاداستر اجرا شده و در ۵۹۴۰ هکتار از مراتع نیز عملیات بیولوژیک انجام شده است.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه در ۲۷ حوزه در راستای تسهیل‌گری به ۲۴۹۸ نفر از حوزه‌نشینان آموزش داده شده است، ادامه داد: عملیات آبخیزداری و آبخوانداری به حجم ۸۳۰ هزار ۶۱۲ مترمکعب انجام شده است.

آقاجانلو از اجرای پروژه توسعه جنگل با نهال در ۳۷۰ هکتار از اراضی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۸۹ دستگاه‌ آبشخوار در مراتع زنجان و ۳۰۳ دستگاه نیز در راستای تغییر الگو سوخت (آب‌گرمکن خورشیدی) نصب شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید