انجام آزمایشات مهم در داخل ایستگاه فضایی بین المللی

ایستگاه فضایی بین المللی اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از سه فضانورد ناسا منتشر کرد و درباره کار آنها در ایستگاه فضایی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایسنا، آزمایشات علمی بسیاری در داخل ایستگاه فضایی انجام می‌شود تا فضانوردان بینش جدیدی درباره درمان‌های بالقوه به دست آورند چراکه انجام برخی آزمایشات به دلیل تداخل گرانش در زمین امکان پذیر نیست.

در تصویر اول “مایکل هاپکینز” ، فضانورد ناسا بر روی اجزای هیدروپونیک برای مطالعه مدیریت آب گیاه کار می‌کند و در حال بررسی راه‌های حفظ گیاهان در ریزگرانش از جوانه زدن تا عملیات برداشت است.

در تصویر دوم “شانون واکر” ، فضانورد ناسا  در مورد چگونگی مدیریت مخلوط‌های مایع و گاز در داخل ساختارهایی با اشکال خاص برای نمایش فناوری ساختارهای مویرگی تحقیق می‌کند.این یافته‌ها می‌تواند به توسعه سیستم‌های پشتیبانی از حیات قابل اطمینان تر برای ماموریت‌های فضایی که در آینده انجام خواهد شد، منجر شود.

در تصویر سوم “کیت روبینز”، فضانورد ناسا در کنار یک جفت دستیار رباتیک به نام “AstroBee” در داخل ماژول آزمایشگاه کیبو ژاپن قرار دارد. فضانوردان در حال آزمایش توانایی حرکت خودکار و انجام مانور این ربات های مکعب شکل هم اندازه توستر، در داخل آزمایشگاه مداری هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید