ایجاد شهرک تخصصی پوشاک را  دنبال می‌کنیم

ایسنا/کرمانشاه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: ایجاد یک شهرک خصوصی تخصصی پوشاک را در شهرستان هرسین دنبال می‌کنیم.

هدایت حاتمی، امروز(20 بهمن) در نهمین روز دهه مبارک فجر در مراسم افتتاح پروژه های شهرستان هرسین، اظهار کرد: طی این سالها نظام جمهوری اسلامی ایران در جای جای ایران اسلامی خدمات شایانی داشته که باید با بیان درست و صادقانه این خدمات به ایجاد امید در جامعه کمک کنیم.

وی به ظرفیت های شهرستان هرسین در بخش های مختلف هم اشاره کرد و گفت: طی این سالها و خصوصا در دو سه سال اخیر چه در حوزه عمرانی و زیرساختی و چه در حوزه اقتصادی اقدامات خوبی در این شهرستان شده است، البته شهرستان هرسین هنوز جزو شهرستانهای کم برخوردار است که امیدواریم با اجرای برنامه‌ها و اقدامات در حال انجام، روند توسعه هرسین سرعت بیشتری بگیرد.

حاتمی بخش کشاورزی را از ظرفیت های این شهرستان برشمرد و گفت: از سرمایه گذاری در حوزه فرآوری محصولات کشاورزی در این شهرستان حمایت می کنیم.

وی پیاز هرسین را از محصولات تولیدی مهم این شهرستان ذکر کرد و گفت: پیاز هرسین یک برند است و باید برای فرآوری آن کار کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه پتروشیمی هرسین در دستورکار است، گفت: بدنبال ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در این شهرستان هستیم.

معاون استانداری کرمانشاه همچنین با اشاره به فعال شدن کارخانه کرپ ناز، گفت: توسعه این واحد و راه اندازی خط تولید چادر مشکی در آن در دستورکار است.

حاتمی ادامه داد: ایجاد یک شهرک خصوصی تخصصی پوشاک را در این شهرستان دنبال می کنیم، زیرا صنعت پوشاک از صنایع اشتغازا محسوب می شود و ایجاد اشتغال نیز از اولویتهای اصلی استان است.

وی حوزه معدن را نیز از ظرفیت های این شهرستان برشمرد و گفت: متاسفانه از این ظرفیت آنطور که باید استفاده نشده و باید این حوزه را فعال‌تر کنیم.

حاتمی گفت: با توجه به این ظرفیتها نباید نام شهرستان کم برخوردار روی شهرستان هرسین باقی بماند.

دهه فجر امسال 50 پروژه عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و گردشگری با اعتبار حدود 100 میلیارد تومان در شهرستان هرسین افتتاح یا کلنگ زنی شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید