بهره برداری از ۲ مدرسه با همت خیران در بیرجند

ایسنا/خراسان جنوبی به مناسبت دهه فجر، دو مدرسه در بیرجند با حضور مسئولان و خیران به بهره برداری رسید.

محمود چاوشان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی، امروز یکشنبه ۲۰ بهمن در مراسم افتتاح مدرسه ۶ کلاسه قلم ۱۰ بیرجند ضمن تشکر از همکاری و مشارکت موسسه خیریه مهر گیتی، افزود: پروژه مذکور دارای ۶ کلاس درس با زیربنای ۷۵۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان است که بخشی از هزینه ساخت این پروژه آموزشی توسط خیر پرداخت و مابقی آن توسط اعتبارات ملی اداره کل نوسازی مدارس استان تامین شده است.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: با افتتاح این پروژه هفتاد و ششمین مدرسه با ۱۲۰ کلاس درس افتتاح می‌شود که با همکاری و مشارکت موسسه مهر گیتی ساخته و تحویل دانش آموزان مستعد خراسان جنوبی می‌شود.

مدرسه ۱۲ کلاسه امام هادی(ع) نیز در شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.

محمود چاوشان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با تشکر از همکاری‌های مستمر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد و اداره کل راه و شهرسازی استان در توسعه فضاهای آموزشی استان، افزود: این پروژه دارای ۱۲ کلاس درس با زیربنای ۱۲۶۷ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که بخشی از اعتبار مذکور توسط کمیساریای عالی سازمان ملل و اداره کل راه و شهرسازی استان هزینه شده و مابقی آن توسط اعتبارات ملی اداره کل نوسازی مدارس استان تامین شده است.

وی افزود: علاوه بر این پروژه ۲۶ پروژه آموزشی در خراسان جنوبی با زیربنای ۲۲۰۰۰ متر مربع واعتبار بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های آماده بهره برداری در ایام الله دهه فجر است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی به نقش بی بدیل خیرین مدرسه ساز در توسعه فضاهای آموزشی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری و پیرو برگزاری پویش‌های خیری در طرح آجر به آجر به مجموع خیرین مدرسه ساز استان ۲۷ هزار نفر اضافه شده که نشان از حسن اعتماد اجتماعی مبنی بر کمک به تامین مهیا کردن بستر مناسب آموزشی برای فرزندان ایران است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید