حجم ذخیره سدهای خراسان جنوبی به ۲۰ درصد رسید

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل شرکت   گفت: در پی بارندگی‌های هفته گذشته، ۵ میلیون متر مکعب رواناب در سدهای استان ذخیره شد.

سعید سروری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پی بارش‌های هفته گذشته در استان یک میلیون مترمکعب رواناب در سدهای مخزنی استان و چهار میلیون مترمکعب رواناب در سدهای تغذیه مصنوعی مهار و ذخیره شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شدت بارش‌ها بیشتر در مناطق جنوبی استان بوده، سد تغذیه مصنوعی چهارفرسخ نهبندان با مهار ۳ میلیون متر مکعب بیشتر حجم ذخیره رواناب را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: در حال حاضر و با احتساب بارش‌ها، ۲۰ درصد حجم مخازن سدهای استان آب ذخیره دارند.

طی چند روز اخیر، میانگین بارش ها نسبت به شرایط نرمال ۵۳ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است؛ میانگین بارش در مرکز استان نیز به ۴۸.۴ میلی‌متر رسید که نسبت به شرایط نرمال ۳۲ درصد افزایش و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این بارش‌ها ۳۴ درصد تامین بارش یک سال کامل آبی را محقق کرد. شهرستان سربیشه، بیشترین افزایش با میانگین بارش ۵۲.۵ میلی‌متر داشته که نسبت به میانگین بلند مدت ۱۰۸ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش دارد. کمترین افزایش میانگین باران نیز در شهرستان بشرویه با میانگین بارش ۲۸.۹ میلی‌متر ثبت شد که نسبت به آمار میانگین بلند مدت ۰.۷ درصد افزایش پیدا کرده و نسبت به سال قبل ۳۵ درصد کاهش دارد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید