خط اختصاصی برق ناحیه صنعتی فراشبند در آستانه بهره برداری

ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از پایان عملیات اجرایی خط اختصاصی برق ناحیه صنعتی فراشبند خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح شاهد تامین برق پایدار در این ناحیه صنعتی خواهیم بود.

احد فتوحی پس از بازدید از ناحیه صنعتی فراشبند در جلسه با فرماندار این شهرستان گفت: اغلب زیرساخت‌ها برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در این ناحیه صنعتی فراهم است و به سرمایه گذاران مشوق‌های ویژه مناطق کم برخوردار داده می‌شود.

به نقل از شهرک‌های صنعتی فارس، او با بیان اینکه مهمترین مشکل این شهرک صنعتی نبود برق پایدار بود، افزود: در این زمینه خط اختصاصی برق توسط این شرکت با پیشرفت ۱۰۰درصدی  اجرا شده و با رفع برخی نواقص جزئی به زودی به پست برق فراشبند متصل می‌شود.

فتوحی همچنین از اجرای طرح زیرسازی و آسفالت بخشی از خیابانهای این ناحیه صنعتی خبر داد وگفت: این طرح در چندین فاز عملیاتی تعریف شده که برخی خیابان‌ها به پایان رسیده و برخی دیگر نیز در حال اجرا است.

او اضافه کرد: تاکنون افزون بر ۱۵۰میلیارد ریال برای اجرای طرحهای تکمیل زیرساختها در این ناحیه صنعتی اختصاص هزینه شده است.

فتوحی همچنین از حفر یک حلقه چاه جدید برای تامین آب مصرفی واحدها خبر داد و عنوان کرد: به زودی این چاه تجهیز و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از سرمایه‌گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان فراشبند در تولید خرما، محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و برخی محصولات زراعی و باغی برای ایجاد و راه‌اندازی صنایع تبدیلی و مواد غذایی اقدام کنند.

فتوحی همچنین از سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در این شهرک صنعتی برای ساخت ۳واحد کارگاهی  در فاز اول خبر داد و گفت: این واحدها تکمیل و آماده واگذاری به متقاضیان خواهد بود که در این زمینه سازمان گسترش مراحل واگذاری به متقاضیان را انجام خواهد شد.

او افزود: این ناحیه صنعتی دارای۹۸ هکتار مساحت است که از این میزان، ۶۳هکتار  آن را اراضی صنعتی تشکیل می دهد و در حال حاضر ۲۲  قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد و در قالب این قراردادها ۸هکتار زمین واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد: مجموعه سردخانه و سورتینگ میوه مستقر در این ناحیه صنعتی نیز به بهره برداری رسیده است.

فتوحی همچنین از آمادگی این شرکت برای راه‌اندازی ناحیه صنعتی دوم در این شهرستان خبرداد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید