فرانکفورت پایتخت مالی آلمان و مکان قرارگیری یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های اروپا است. شاید فرانکفورت شهری نباشد که برای بازدید به آن فکر کنید، زیرا عمدتاً به ‌عنوان یک شهر تجاری شناخته می‌شود. البته این شهر قطعاً ارزش دیدن را دارد. چنانچه به هر دلیلی قصد سفر به این شهر را دارید و به دنبال اطلاعاتی در خصوص آن هستید، با ما همراه باشید. در این مطلب درباره فرانکفورت اطلاعات مفیدی ارائه شده است.

 

معرفی فرانکفورت

شهر فرانکفورت بسیار بیشتر از آن چیزی است که بازدیدکنندگان معمولی می‌بینند. این شهر مرکز اصلی سفر و مرکز مالی آلمان است، همچنین شهری بسیار زیبا برای بازدید، زندگی و کار می‌باشد.

فرانکفورت بزرگ‌ترین شهر در ایالت هسن آلمان است و در نزدیکی ویسبادن قرار دارد. این شهر در سواحل رودخانه ماین واقع شده است. نام کامل شهر، فرانکفورت یعنی آم ماین (“فرانکفورت در ماین”)، آن را از فرانکفورت کوچک‌تر در رودخانه اودر (Frankfurt an der Oder ) در مرز لهستان متمایز می‌کند. فرانکفورت آم ماین حدود 753000 نفر سکنه دارد.

درباره فرانکفورت و آب‌وهوای آن

آب‌وهوا در آلمان دارای چهارفصل متمایز است. تابستان‌ها گرم، زمستان‌ها سرد و فصل‌های بهار و پاییز دارای جشنواره‌های فراوان و اغلب بهترین آب‌وهوا هستند. فرانکفورت در جنوب غربی آلمان دارای آب‌وهوای قاره‌ای تا معتدل اقیانوسی است و گرم‌ترین شهر بزرگ آلمان می‌باشد.

با این‌ حال، میانگین دمای روزانه در فرانکفورت از 4 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 21 درجه سانتیگراد در ژوئیه متغیر است. فرانکفورت به شهر خاکستری به‌ویژه از اکتبر تا فوریه شهرت دارد. زیرا آب‌وهوا می‌تواند چندین بار در روز از بارانی به آفتابی تغییر کند. میزان بارش آن تنها حدود 63.5 سانتیمتر در سال است، اما در طول فصول متغیر می‌باشد. 

بهترین زمان برای بازدید از این شهر، از اواسط می تا اواسط سپتامبر است. دما در این ماه‌ها معمولاً بین 69 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) و 78 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) متغیر می‌باشد. البته در این زمان شما در معرض خطر باران تابستانی از ژوئن تا آگوست هستید.

درباره فرانکفورت و هزینه زندگی در آن

زندگی در فرانکفورت کمی گران‌تر از شهرهای دیگر آلمان مانند برلین است. برای مثال هزینه اجاره مسکن در یک منطقه مطلوب می‌تواند 1700 تا 1800 یورو (تقریباً 2000 دلار) در ماه باشد. البته، متوسط حقوق در فرانکفورت نیز بالاتر از برلین است. هزینه سرگرمی و تفریحات درفرانکفورت تا حد زیادی با سایر شهرهای بزرگ آلمان، یکسان می‌باشد. (اگرچه سرگرمی‌های تئاتری از نظر مقرون‌به‌صرفه بودن در فرانکفورت شگفت‌انگیز هستند).

درباره فرانکفورت و وضعیت اقتصادی آن

سه رکن اقتصاد فرانکفورت عبارتند از: امور مالی، حمل‌ونقل و نمایشگاه‌های تجاری. فرانکفورت برای قرن‌ها سرمایه مالی آلمان بوده است و مرکز تعدادی از بانک‌ها و کارگزاری‌های بزرگ می‌باشد. بورس فرانکفورت با اختلاف، بزرگ‌ترین بورس آلمان و یکی از مهم‌ترین بورس‌های جهان به شمار می‌رود.

درباره فرانکفورت و فرصت‌های شغلی در آن

فرانکفورت به طور گسترده به ‌عنوان یکی از پایتخت‌های تجاری اروپا با نرخ بیکاری بسیار پایین در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اگر کسب‌وکار شما در حوزه مالی باشد، انواع فرصت‌ها را برای خود خواهید یافت. داروسازی نیز در فرانکفورت حضور قابل‌توجهی دارد. بنابراین اگر پیشینه شما علمی است، در این شهر نیز می‌توانید کار پیدا کنید.

یکی از مزایای فرانکفورت این است که انگلیسی، ‌زبان اصلی صحبت در معاملات تجاری آن می‌باشد. تسلط به این زبان برای به دست آوردن موقعیت‌های شغلی تجاری، به شما نسبت به سایر متقاضیان یک برتری خواهد داد.

البته فقط بانکداری و تجارت نیستند که فرصت‌های شغلی را در فرانکفورت فراهم می‌کنند. با وجود افراد پرمشغله در شهر، تعداد زیادی از کارمندان بین‌المللی به دنبال پرستار بچه هستند.

درباره فرانکفورت و تحصیل در آن

فرانکفورت دارای یکی از مشهورترین مؤسسات آموزشی در جهان به لطف مطالعاتش در زمینه فلسفه و جامعه‌شناسی است. همچنین با وجود تعداد قابل‌توجهی نیروی کار خارجی از سراسر جهان در این شهر، مدارس بین‌المللی زیادی در این شهر وجود ندارد. از جمله مدارس بین‌المللی آن می‌توان مدرسه بین‌المللی استروتوف، مدرسه بین‌المللی فرانکفورت و مدرسه متروپولیتن را نام برد.

دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات فرانکفورت است که بیش از 70 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه دارای مدرسه بازرگانی گوته نیز هست که آن را به مقصدی ایده‌آل برای جوانان علاقه‌مند به این رشته تبدیل می‌کند. دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت نیز مکان ایده‌آلی برای افرادی است که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی یا داروسازی هستند.

قدرت خرید در فرانکفورت

به لطف ارزش زیاد یورو و این واقعیت که بیشتر مشاغل در فرانکفورت دستمزد بسیار قابل قبولی دارند، قدرت خرید در این شهر در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد. فرانکفورت یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا محسوب می‌شود. البته شاید زندگی در آن مانند برلین هیجان‌انگیز نباشد. با این ‌وجود کارهای زیادی برای انجام‌دادن و خرج کردن حقوق در این شهر وجود دارد. فرانکفورت از نظر مسکن، کمی گران‌تر از برلین است.

درباره فرانکفورت و سیستم حمل‌ونقل در آن

گواهینامه رانندگی آلمانی به‌عنوان Führerschein شناخته می‌شود. اینکه چقدر راحت آن را دریافت می‌کنید، بستگی به این دارد که از کجا نقل‌مکان کرده‌اید. برخی از کشورها مانند ایالات متحده روابط متقابلی با آلمان دارند. در نتیجه افراد مهاجر از این کشورها می‌توانند مجوز خود را با هزینه کمی تبدیل کنند. اما مهاجران از سایر کشورها باید دوباره مجوز رانندگی در فرانکفورت را کسب نمایید.

حمل‌ونقل عمومی در فرانکفورت

تراموا، وسیله نقلیه ترجیحی بومیان مرکز شهر فرانکفورت است. می‌توانید با استفاده از این وسیله حمل‌ونقل عمومی راحت به تمام نقاط شهر بروید.

فرانکفورت همچنین از دو سرویس قطار شهری بهره می‌برد. U-Bahn روی زمین (که بعد از ساعت 1 بامداد با اتوبوس جایگزین می‌شود) و خدمات متروی سریع S-Bahn، این دو سرویس هستند.  

دوچرخه‌سواری در فرانکفورت نیز محبوب است. شما می‌توانید یک دوچرخه‌ کرایه کنید و در مکان‌های امن در سراسر شهر، آن را قفل بزنید. فرانکفورت دارای تعدادی مسیر دوچرخه‌سواری است که اجازه ورود خودرو به آنها را نمی‌دهد بنابراین دوچرخه‌ می‌تواند گزینه‌ای عالی برای کاوش در شهر با سرعتی آرام در بدو ورود باشد.

فرودگاه‌های فراکفورت

به‌ عنوان یک مرکز تجاری پررونق، تعجب‌آور نیست که فرودگاه فرانکفورت (FRA) یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان باشد. فرودگاه فرانکفورت که در قلب شهر واقع شده است، به مقاصد دور و نزدیک مختلفی خدمات می‌دهد. همچنین این فرودگاه به ‌عنوان مرکز شرکت هواپیمایی ملی آلمان به نام لوفت‌هانزا عمل می‌کند.

بندرهای فرانکفورت

فرانکفورت دارای یک بندر کوچک، واقع در قلب شهر است. این بندر به‌خودی‌خود برای مقاصد تجاری استفاده می‌شود، زیرا برای سفر و رسیدن کشتی‌های مسافرتی لوکس، بسیار کوچک است. همچنین این بندر، بخشی زیبا از فرانکفورت می‌باشد.

درباره فرانکفورت و محله‌های آن

محله‌های مختلفی در فرانکفورت هستند که با انواع سلیقه‌ها، مطابقت دارند. چه به دنبال جایی مملو از زندگی و شور و نشاط به لطف جمعیت جوان یا یک منطقه خانوادگی معمولی باشید، قطعاً نیاز شما در این شهر برآورده می‌شود.

اگر می‌خواهید به قلب تجاری شهر نزدیک باشید، محله نیدرراد (Niederrad ) گزینه خوبی است. البته بودجه لازم برای اقامت در این منطقه، گران‌تر خواهد بود. نیدرراد به فرودگاه نزدیک هست (اما نه آن‌قدر که در معرض آلودگی صوتی قرار بگیرید). در نتیجه ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی عالی در نزدیکی خانه خود خواهید داشت و همچنین سرگرمی‌های زیادی خواهید یافت.

Grüneburgpark گزینه دیگری برای افرادی است که نگران بودجه نیستند، زیرا گران‌قیمت‌ترین منطقه فرانکفورت است. این منطقه مملو از ساختمان‌های شیک و فضاهای سبز عمومی می‌باشد.

منطقه “بورن‌هایم” گزینه‌های اقامتی فراوانی با انواع آپارتمان‌های مرتفع و دسترسی آسان به مرکز شهر فراهم می‌کند. 

“زاکسنهاوزن” نیز بهشتی با تنوع فرهنگی است. در این بخش از شهر، هیچ کمبودی از فعالیت‌های فرهنگی نخواهید داشت. در قلب این منطقه، یک موزه معروف نیز قرار دارد. 

برای خانواده‌ها نیز “منطقه کرون برگ” نزدیک به انواع مدارس عالی یا “نوردند” منطقه‌ای آرام با حس قوی روحیه اجتماعی، مناسب هستند.

جمع‌بندی

فرانکفورت تمام ویژگی‌های شهری با استاندارد زندگی بالا را دارا است. این شهر حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد و شهری مدرن و بین‌المللی با بیش از 180 ملیت می‌باشد. به طور کلی درباره فرانکفورت می‌توان گفت که چهره‌های متفاوتی دارد. از یک ‌طرف نمای بانکی و اقتصادی که با افق چشمگیرش نمی‌توان از آن غافل شد. از طرف دیگر، شهر تاریخی دنج با خانه‌های نیمه چوبی فراوان و محله‌ها و کوچه‌های کوچک که می‌توان در آنها قدم زد. این شهر با جاذبه‌های فراوان، فرصت‌های شغلی عالی و مؤسسات بین‌المللی برتر، خارجی‌های بسیاری را برای مهاجرت و زندگی جذب نموده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید