ساماندهی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز در تبریز به معنی اخذ هزینه از آن‌ها نیست

ایسنا/آذربایجان شرقی روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در پی انتشار خبری از سوی برخی از فعالان رسانه‌ای در فضای مجازی مبنی بر اخذ مالیات از  تفکیک‌کنندگان غیر مجاز در کلانشهر تبریز ضمن تکذیب این موضوع و قدردانی از حساسیت رسانه‌های استانی و عمومی، جهت شفافیت موضوع و روشن شدن اذهان عمومی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

اطلاعیه روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز به شرح زیر است:

در راستای شناسایی فعالان حوزه تفکیک و بازیافت پسماند و ساماندهی فعالیت آنها و نیز اتخاذ تمهیدات بهداشتی و زیست محیطی در خصوص فعالان عرصه تفکیک پسماند در سطح شهر، سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در صدد است تا نسبت به ارائه مجوزهای لازم بر اساس طرح بازیافت پسماندهای خشک و تر اقدام کند .

بر اساس این اطلاعیه، هیچ هزینه‌ای از بابت ارائه این مجوزها و اجرای طرح ساماندهی از تفکیک‌کنندگان پسماند در سطح شهر اخذ نخواهد شد، بلکه هدف اصلی این طرح شناسایی فعالان حوزه بازیافت، صیانت از بهداشت عمومی و فردی در سطح جامعه، واکسیناسیون آنها و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از این قشر است.

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است: هدف اصلی ساماندهی تفکیک‌کنندگان پسماند در سطح کلانشهر تبریز ایجاد بانک اطلاعاتی فعالان این حوزه و ارائه خدمات بهداشتی و صنفی بدون اخذ هزینه به آنها است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید