سرقت بخشی از یک تندیس نفیس شهری در اصفهان

ایسنا/اصفهان بخشی از تندیسی که قدرت‌الله عاقلی، مجسمه ساز شهیر ایران آن را خلق کرده و شهرداری اصفهان در ابتدای خیابان بهشتی‌نژاد نصب کرده بود، صبح امروز به سرقت رفته و مدیر کل امور ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری اصفهان می‌گوید: لازم است در این شرایط، به ایجاد و بهبود سازوکارهایی برای حفاظت از تندیس‌ها و سایر عناصر هنر شهری با مشارکت مردم فکر کرده و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

ایمان حجتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار می‌کند: صبح امروز متوجه شدیم که بخش میانی تندیس نفیس قدرت‌الله عاقلی به سرقت رفته است. این مسئله توسط سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان پیگیری شد تا همزمان با انجام امور مرتبط قضایی، تندیس جمع آوری و به انبار منتقل شود که در آینده بتوانیم به کمک خالق اثر یا شاگردان ایشان، آن را مرمت کنیم و به فضای شهری برگردانیم.

او ادامه می‌دهد: سال گذشته نیز بخش میانی تندیس «تقدیس» پرویز تناولی به سرقت رفت اما با اطلاع‌رسانی و اقدام به موقع حراست شهرداری و نیروی انتظامی، بخش سرقت شده پیدا شد. ماه‌های گذشته یکی از شاگردان استاد تناولی این بخش را بار دیگر به اثر اضافه و آن را مرمت کرد که از اسفندماه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

مدیر کل امور ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری اصفهان می‌گوید: اصفهان دارای آثار هنری بسیاری در فضای شهری است و این آثار، بخشی از زیبایی های شهر هستند. به همین دلیل هم شهرداری اصفهان هر ساله برای خلق آثاری از این دست، هزینه می‌کند تا زیبایی شهر صدچندان شود اما سرقت این آثار نتیجه‌ای به جز دلسردی ندارد.

حجتی، با اشاره به اینکه صیانت از آثار نفیس موجود در فضای شهری بسیار سخت است، از شهروندان و دوستداران اصفهان درخواست می‌کند تا در حفظ این آثار یاری‌رسان باشند.

او تأکید می‌کند که هنر از دید مردم حذف نخواهد شد و می‌افزاید: لازم است در این شرایط، به ایجاد و بهبود سازوکارهایی برای حفاظت از تندیس‌ها و سایر عناصر هنر شهری با مشارکت مردم فکر کرده و برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید