شناسایی افراد بی‌سواد؛ مهم‌ترین دغدغه‌ سوادآموزی در ماه‌نشان

ایسنا/زنجان مدیر آموزش‌وپرورش ماه‌نشان گفت: شناسایی افراد بی‌سواد، از مهم‌ترین دغدغه‌های سوادآموزی در این شهرستان است.

مهدی صیادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌های اخیر در حوزه سوادآموزی ماه‌نشان، اظهار کرد: با همین تلاش‌ها توانسته‌ایم درصد زیادی از بی‌سوادهای منطقه را شناسایی، جذب و باسواد کنیم.

وی با اشاره به مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی ریشه‌کنی بی‌سوادی در ماه‌نشان، عنوان کرد: بی‌سوادی در این شهرستان به سبب برخی عوامل و مشکلات، آمار قابل توجهی داشت که در سال‌های گذشته با کاهش مناسب این آمار مواجه بوده‌ایم اما برای ریشه‌کنی کامل بی‌سوادی، مشکلاتی از جمله شناسایی بی‌سوادها داریم.

صیادی ادامه داد: پس از شناسایی نیز جذب بی‌سوادها و ایجاد علاقه و انگیزه در آن‌ها برای شرکت در کلاس‌ها مشکل دیگری‌ است که آموزش‌دهنده‌ها را با چالش مواجه کرده است.

این مسئول با اشاره به مهم‌ترین راهکار برای رفع مشکلات حوزه سوادآموزی، ادامه داد: مشکلات عمده ما در شناسایی و جذب سوادآموزان است که اکثر این افراد به دلیل مشغله‌های مختلف امکان حضور در کلاس‌ها و یا انگیزه‌ کافی ندارند، به همین خاطر همکاری سایر ادارات و ارگان‌ها در شناسایی این افراد کمک بسیار زیادی به ما خواهد کرد.

مدیر آموزش‌وپرورش ماه‌نشان متذکر شد: برای حل بخشی از مشکلات یاد شده در بحث جذب و پوشش تحصیلی نیز علاوه‌ بر تشکیل کلاس‌ها در ساعاتی که سوادآموزان امکان حضور داشته باشند، بسته‌های آموزشی و آموزش مجازی را مکمل آموزش کلاسی کرده‌ایم تا هر چه بیشتر در آموزش سوادآموزان توفیق حاصل شود. همچنین برای ایجاد انگیزه نیز اقدامات فرهنگی در طول سال در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید