صدای پای حاشیه از فدراسیون بلاتکلیف وزنه برداری

با وجود اینکه نامه بازنشستگی علی مرادی ابلاغ شده اما این فدراسیون همچنان بدون سرپرست است و وزارت ورزش رسما تکلیف را مشخص نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، امیر حسین مطلبی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش در تاریخ ۱۵ آذر، نامه بازنشستگی علی مرادی رییس فدراسیون وزنه داری را ابلاغ کرد ودر آن نامه عنوان شده بود مرادی از اول دی ۱۴۰۰  بازنشسته می‌شود و مطلبی هم در گفت‌وگو با ایسنا ابلاغ این نامه را تایید کرد.

نکته این است که با وجود اینکه بیش از یک ماه از ابلاغ این نامه می‌گذرد، رونوشت آن برای بخش‌های مختلف جهت اقدام ارسال شده بود اما وزارت ورزش هنوز هیچ اقدامی در جهت تعیین سرپرست انجام نداده است.

در این میان تنها شاهد مطرح شدن اسامی افراد مختلف برای پست سرپرستی فدراسیون هستیم که باعث ایجاد حرف  و حدیث و موضع گیری‌هایی در بین خانواده وزنه برداری شده است.

وزنه برداری در این چند ماه اخیر اوضاع  آشفته‌ای داشت که بلاتکلیف بودن بخش مدیریت آن می‌تواند به این اوضاع دامن بزند. نکته نگران کننده ماجرا این است که وزنه برداری در لبه پرتگاه قرار دارد. یعنی دوپینگ می‌تواند وزنه برداری راحتی به تعلیق بکشاند و از این رو نیاز به مراقبت بیشتر از قبل احساس می‌شود و این  بلاتکلیفی در فدراسیون  اگر ادامه باشد، می‌تواند خطر ساز باشد. هر چه سرپرست دیرتر انتخاب شود، طبیعتا فراهم کردن مقدمات برگزاری انتخابات هم به تاخیر می‌افتد و حواشی هم بیشتر می‌شود. از طرفی بحث معرفی اسامی برای انتخابات فدراسیون جهانی هم هست که اگر کسی در راس فدراسیون نباشد، قطعا شاهد حواشی زیادی در این مورد خواهیم بود.

در سال ۹۸ شاهد بودیم که وقتی دوپینگ یکی از وزنه برداران جوان در مسابقات قهرمانی جوانان جهان مثبت شد، نه تنها هیچ کسی آن را گردن نگرفت بلکه همه چیز گردن بدون رییس بودن فدراسیون انداخته شد. البته همان موقع هم این سوال مطرح بود تمام ارکان فدراسیون بدون تغییر بر سر کار بودند و چرا مقصر این دوپینگ برگزار نشدن انتخابات عنوان شد؟

در هر صورت برای جلوگیری از تکرار تاریخ، باید ابتدا سرپرست فدراسیون تعیین شود تا امور کار  را به دست بگیرد و سپس زمینه برگزاری انتخابات فراهم شود. البته از سرپرست هم این انتظار هست که تا زمان برگزاری انتخابات، نظارت دقیق و کاملی روی تیم‌های ملی داشته باشد تا دوپینگ بلای جان وزنه برداری نشود.

از طرفی یکی از اتفاقات حاشیه ساز چند روز اخیر، برگزاری مجمع انتخاباتی یکی از هیات های استانی است و برخی از اهالی وزنه برداری این انتقاد را داشتند که وقتی هنوز فدراسیون بدون سرپرست است، چرا دبیر فدراسیون اقدام به برگزاری مجمع کرده است.

هر چند از نظر قانونی برگزاری مجمع ایراد نداشته است اما برای جلوگیری از شائبه‌ها بهتر بود اجازه می‌دادند که ابتدا تکلیف سرپرست فدراسیون مشخص شود. در زمان ریاست علی مرادی هیات‌هایی بوده‌اند که برای ماه‌ها بلاتکلیف بوده‌اند بنابراین اینکه چند هفته صبر می‌کردند تا فدراسیون تعیین تکلیف شود، هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و حداقل باعث می‌شد به حاشیه‌های وزنه برداری بیشتر از این دامن زده نشود.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید