مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه‌ای تا پایان سال در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه‌ای تا پایان سال خبر داد.

حمید مرادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه‌ای بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی‌کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.

وی افزود: این مسابقات از سال ۲۰۰۸ میلادی در دانشگاه کوئینزلند استرالیا آغاز شده و در حال حاضر در تعداد زیادی از دانشگاه‌های معتبر دنیا اجرا می‌شود؛ در ایران به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی این مسابقات از سال ۱۳۹۵  آغاز شد و تاکنون پنج دوره از آن برگزار شده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس قوانین بین المللی صرفا دانشجویان می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند، اما با توجه به این که دوره‌های قبلی مسابقات در ایران غالبا با حضور فارغ التحصیلان برگزار شده است، در این دوره نیز امکان ثبت نام فارغ التحصیلان وجود دارد و دانش آموختگانی که از ابتدای سال تحصیلی  ۹۷-۹۶ تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۰ از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و همچنین دانشجویانی که پروپوزال پایان نامه خود را تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ به تصویب رسانده‌اند، می‌توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه تنها فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان شرکت در این مسابقات را دارند و پایان نامه‌های مقطع کارشناسی به هیچ وجه پذیرفته نخواهد شد، تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان تمامی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید وزارتین می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه زمان ارائه برای هر شرکت­ کننده صرفاً، ۳ دقیقه خواهد بود، افزود: شرکت­ کنندگان باید در ارایه سه دقیقه ­ای ایده اصلی پایان­ نامه خود را با تاکید بر جنبه­ های کاربردی و دستاوردهای آن به مخاطبان منتقل کنند؛ این ارائه باید در قالبی جذاب و با استفاده از فنون و مهارت­های ارتباطی انجام شود.

زهرا حمیدی، دبیر اجرایی مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای در خراسان جنوبی نیز گفت: شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات مانند پنج دوره گذشته فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهند بود، اما اولویت ثبت نام با دانشجویانی است که پروپوزال خود را به ثبت رسانده و در حال تدوین پایان نامه خود هستند.

وی با بیان اینکه لازم است دانشجویان شرکت ­کننده برای آشنایی بیشتر با مسابقات ویدئوی فینالیست­ های دوره قبل را مشاهده کنند؛ این ویدئوها توسط سازمان در اختیار واحد قرار خواهد گرفت و در سایت آپارات نیز بارگذاری شده است، یادآور شد: واجدان شرایط در این دوره از مسابقات تا پایان دی ماه جاری می‌توانند برای ثبت‌نام و ارائه یک نسخه از پایان نامه خود به دفتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه و یا با شماره ۳۲۲۱۹۳۵۶ داخلی ۱۱۰  تماس حاصل کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید