موردی از کرونای جهش یافته در ماکو مشاهده نشده است

ایسنا/آذربایجان غربی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: فعلاً کرونا ویروس جهش یافته در سطح شهرستان مشاهده نشده ولی گسترش آن در منطقه دور از انتظار نیست.

دکتر رحیم صمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه در پی درج خبری در فضای مجازی، مبنی بر شیوع کرونا ویروس جهش یافته انگلیسی در ماکو، گفت: تاکنون هیچ موردی از کرونا ویروس جهش یافته انگلیسی و افریقایی در ماکو، کشف، ثبت و گزارش نشده و هیچ خبری از سوی شبکه بهداشت و درمان در این راستا منتشر نگردیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درحال حاضر با توجه به اینکه ویروس کووید جهش یافته در کل کشور در حال گسترش است، افزود: فعلاً تنهاترین و مطمئن ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کووید جهش یافته همان رعایت دستورالعمل ها و پروتکلهای بهداشتی قبلی، نظیر شستشوی مرتب دست پرهیز از تجمعات، زدن ماسک، عدم خروج از منزل یا ترویج در خانه ماندن و مخصوصاً رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو با تاکید براینکه، با توجه به اینکه دیر یا زود مانند تجربه مشابه سال قبل، احتمال گسترش کووید جهش یافته در کل کشور و منطقه و حتی شهرستان در آینده پیش بینی می شود افزود: لازم است عموم مردم، بیش از پیش در رعایت نکات بهداشتی توصیه شده تلاش نموده و از عادی انگاری موضوع جداً پرهیز کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید