نمایشگاهی برای دهه هفتادی‌ها
عکس تزئینی است

«هفتادو» عنوان پروژه‌ای برای مطالعۀ هنرمندان تجسمی متولد دهۀ ۷۰ در ایران است. اولین نمایش این پروژه به آثار «آذرخش سمیعی» اختصاص دارد و از جمعه ۲۴ دی ماه به‌ مدت یک هفته در گالری پژوهشی شهریاران در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

به‌ گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این گالری، «داوود آجرلو» به نمایندگی از تیم کیوریتور پروژۀ «هفتادو» می‌گوید: این پروژه مجموعه‌ای از نمایش‌ها را در گالری پژوهشی شهریاران و مراکز وابسته به آن در طول یک سال برگزار کرده و در نهایت نتایج آن را به شکل یک کتاب و یک فیلم عرضه می‌کند. ایده بررسی هنر متولدان دهه ۷۰ در طول پژوهش های قبلی درباره هنر معاصر ایران شکل گرفته و باور داریم تمایز آثار و روند تولید هنر در متولدان این دهه به گونه‌ای است که می‌تواند واقعیت‌های پنهانی را چه درباره خود این نسل و درباره هنر مدرن ایران آشکار کند.

آجرلو ادامه داد: ما در این پروژه، بازیِ اعداد و ابعاد یا به عبارتی ریاضیات به عنوان یک بازیِ زبانی را بهانه‌ای برای بررسیِ هندسه هنرمندان متولد دهه ۷۰ ایران قرار داده‌ایم تا احتمالاً بتوانیم به واقعیت‌های دیگری دست پیدا کنیم. هنرمندانی که از قضا خود نیز بازیگوشیِ هنرمندانه بیشتری در آثارشان دارند و به شکل‌های مختلفی کمیت ها را به بازی می گیرند.

او افزود: شهریاران بیش از این که یک گالری باشد یک پژوهشکده هنر است که در کنار پژوهش در هنر، امکانات مختلفی از جمله نمایش آثار، آموزش و نشر را نیز احضار کرده تا بتواند به پژوهش های خود انسجام و غنای بیشتری ببخشد. در همین راستا نیز هیات علمی و گروه کیوریتور این مجموعه، پروژۀ هنرمندان دهۀ ۷۰ را با نمایش مجموعۀ «کروموزوم ۷» از آثار آذرخش سمیعی آغاز کرده و به زودی گام های دیگر این پروژه را نیز اعلام خواهد کرد تا در آینده نزدیک شاهد انتشار نتایج این پروژه در قالب کتاب و فیلم هم باشیم.

نمایش «هفتادو» از ۱۷ دی ماه به مدت یک هفته در گالری پژوهشی شهریاران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
این گالری در خیابان قائم مقام، نرسیده به خیابان بهشتی، خیابان دهم، پلاک ٢٤، طبقه٤، واحد ۱۵ واقع شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید