پدر شهید بهروز توانا آسمانی شد

ایسنا/زنجان حاج روح‌الله توانا، پدر شهید والامقام بهروز توانا از شهدای استان زنجان دار فانی را وداع گفته و به فرزند شهیدش پیوست.

مرحوم حاج روح‌الله توانا پدر شهید والامقام بهروز توانا از شهدای استان زنجان به علت بیماری و کهولت سن به دیار باقی شتافت و به فرزند شهیدش پیوست.

پیکر این پدر شهید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قطعه والدین شهدای بهشت زهرا (س) زنجان به خاک سپرده شد.

گفتنی است، شهید والامقام بهروز توانا فرزند روح‌الله و لیلا رجبی در اولین روز از فروردین‌ماه ۱۳۵۰ در زنجان دیده به جهان گشود. بهروز اولین فرزند خانواده توانا بود که پنج برادر و یک خواهر داشت.

وی پس از گذراندن سال‌های شیرین کودکی در کنار خانواده و با ورود به سن هفت سالگی، مانند دیگر هم‌سالانش پا به عرصه علم گذاشت و برای تحصیل به مدرسه ابتدایی داوود میرزایی رفت و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در آنجا به اتمام رساند و برای ادامه تحصیلات وارد دبیرستان قدس شد.

بهروز در مسجد صاحب‌الزمان (عج) فعالیت‌های فرهنگی داشت و از آنجا که به ورزش علاقه زیادی داشت، در یک باشگاه بدن‌سازی نیز فعالیت می‌کرد.

بهروز دانش‌آموز سال سوم نظری بود که وقتی به مدرسه در محله جاوید می‌رفت، در بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ بر اثر بمباران هوایی رژیم بعث به درجه رفیع شهادت نائل آمد و ندای «بأی ذنب قتلت» را همراه دیگر غنچه‌های پرپر شده در این بمباران هوایی سر داد و پیکر مطهرش در مزار بالای شهدای زنجان به خاک سپرده شد تا «عند ربهم یرزقون» شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید