۴۲ سال از انقلاب گذشته اما به اندازه ۴۲ سال انقلابی پیش نرفته‌ایم

ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جنس انقلاب اسلامی ایران، آسمانی و از جنس بعثت انبیاء است، گفت: جنس انقلاب اسلامی ایران با جنس انقلاب‌هایی که در برخی کشورها از جمله امریکای لاتین، آفریقا و آسیا انجام گرفت فرق می کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار کرد: جنس انقلاب اسلامی ایران، آسمانی، از جنس بعثت انبیاء و استمرار همان حرکتی است که پیامبر گرامی اسلام (ص) شروع کرد، حضرت سید الشهدا (ع) ادامه داد و به ما رسیده است.

ماهیت انقلاب باید حفظ شود

وی با تأکید بر حفظ ماهیت و جنس انقلاب، افزود: مهم ترین دغدغه مقام معظم رهبری حفظ ماهیت و جنس انقلاب اسلامی ایران است و این جنس، اسلامیت، عرشی بودن، آرمان ها و ارزش ها، فرهنگ و ماهیت انقلاب باید حفظ شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به حوزه پیشرفت و توسعه استان بوشهر، تصریح کرد: در استان بوشهر از حدودا شش سال پیش کارگروه هایی تشکیل شده و ظرفیت های آمایشی استان شناسایی و اولویت ها و تهدیدهای آن مشخص شده و در این رابطه اخیراً استان بوشهر به عنوان استان الگوی تنظیم سند اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شده است.

صفایی بوشهری ادامه داد: در این رابطه کارهای زیادی در استان بوشهر صورت گرفته و مناطق مختلف شناسایی شده اما یک مشکل اساسی در استان بوجود دارد و آن تبدیل برنامه به پروژه اجرایی و حوزه عمل است که اینجا نقش دولت ها خیلی مهم است.

برنامه ریزی با نگاه سیاسی علت عدم موفقیت برنامه ریزی در کشور

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: ما در مدیریت اجرا نیازمند نیروهای قوی، با دانش، پای کار و دارای قوه عاقله ی کار هستیم و نگاه آنها باید این باشد که برنامه ها را اجرا و از اجرای آنها دانش تولید کنند، پروژه ها بازتولید و دارای یک نظارت قوی و نگاه بلند مدت باشند.

وی با بیان اینکه ۴۲ سال از انقلاب اسلامی گذشته اما به اندازه ۴۲ سال انقلابی پیش نرفته ایم، اظهار کرد: عوامل مختلفی مانند جنگ، تحریم و بی تجربگی باعث این عدم پیشرفت به اندازه کافی بوده اما بخش عظیمی از دلیل آن، به علت عدم برنامه ریزی فوق روز است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: علت نبود برنامه ریزی مناسب در سطح کلان کشور و عدم موفقیت آن این است که با نگاه سیاسی در کشور برنامه ریزی می شود.

بیشتر از حرف نیاز به عمل داریم

آیت‌الله صفایی بوشهری تأکید کرد: باید برنامه ریزی منافع ملی مطابق با واقعیت ظرفیت ها و نیازها و رفع تهدیدها و تبدیل تهدید به فرصت و آینده‌نگرانه باشد.

وی با بیان اینکه در کشور بیشتر از حرف نیاز به عمل داریم، افزود: از جمله مشکلات ما در کشور این است که ۴۲ سال از وجود مبارک اما راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری با این سطح دانش و این نگاه انقلابی استفاده نکرده ایم.

گفتنی است سید یاسر جبرائیلی،  رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و ابراهیم رضایی، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با آیت الله صفایی بوشهری دیدار کردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید