۸۶ میلیون مترمکعب آب پشت سدهای اردبیل ذخیره‌سازی شده است

ایسنا/اردبیل معاون بهره‌برداری و تأسیسات آب شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر ۸۶ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای استان اردبیل ذخیره‌سازی شده است.

فیروز ندایی ۲۰ دی در جریان بازدید از روند ذخیره‌سازی آب در پشت سدهای استان اردبیل اظهار کرد: ظرفیت ذخیره سدهای استان اردبیل ۴۰۰ میلیون متر مکعب برآورد می‌شود که در حال حاضر ۸۶ میلیون متر مکعب آب در پشت این سدها موجود است.

وی به کاهش ۱۷ درصدی ذخیره آب پشت سدهای استان در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: امیدواریم بارندگی‌های دی ماه همچنان در ۲ ماه پایانی سال ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم بخشی از کمبود آب در پشت سدها راجبران کنیم.

معاون بهره‌برداری و تأسیسات آب شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به تداوم خشکسالی‌ها اشاره کرد و افزود: بارندگی‌های اخیر بخشی از نگرانی‌ها را از بین برده اما امیدواریم در همه مناطق استان همچنان شاهد تداوم بارش‌ها و گذر از این شرایط سخت خشکسالی باشیم.

ندایی تصریح کرد: همچنان تلاش ما بر این است تا در کنار مصرف بهینه اهالی استان در بخش کشاورزی نیز، کشاورزان را ترغیب به کشت پاییزه و استفاده از منابع آب مناسب به شکل مدرن کنیم تا امکان افزایش تولید و بهره‌وری بیشتر فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بیشترین کاهش ذخایر پشت سدها مربوط به سد یامچی،‌ سبلان و سد کوثر است که انتظار می‌رود در تداوم بارش‌ها بهبود شرایط را برای تأمین منابع آب شرب اهالی استان شاهد باشیم.

ندایی اولویت شرکت آب منطقه‌ای را تأمین منابع آب شرب مورد نیاز هموطنان در مناطق مختلف اعلام کرد و ادامه داد:‌ در این زمینه شرکت آب منطقه‌ای الگوهای خود را ارائه کرده و با همکاری آب و فاضلاب استان تلاش می‌کند تا منابع مورد نیاز مردم را در سال آینده بدون دغدغه و نگرانی تأمین کند.

معاون بهره‌برداری و تأسیسات آب شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اضافه کرد: با شکل‌گیری قرارگاه بحران آب، برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها بر این است تا در سال آینده نیز شرایط مطلوب‌تری را در تأمین منابع آب پایدار شاهد باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید