دانلود زیرنویس فیلم ‘832021 یک فیلم درام ورزشی هندی زبان هندی محصول 2021 به کارگردانی کبیر خان و تهیه‌کنندگی دیپیکا پادوکن، کبیر خان، ویشنو واردهان ایندوری، ساجید نادیادوالا، Reliance Entertainment است. بر اساس تیم ملی کریکت هند به رهبری کاپیل دو، که برنده جام جهانی کریکت 1983 شد، داستان و دیالوگ های فیلم توسط خان به همراه سانجی پوران سینگ چاوهان، واسان بالا و سومیت آرورا نوشته شده است. رانویر سینگ در نقش دیو و پادوکن در نقش رومی باتیا، همسر دیو، با حضور گروهی از بازیگران پانکاج تریپاتی، طاهر راج باسین، جییوا، ثاقب سلیم، جاتین سارنا، چیراگ پاتیل، دینکر شارما، نیشانت داهیا، هاردی خاتاهو، امی ویرک، آدیناث کوتاره، ضیریا کاروا و آر بدری.

براي دانلود به لينک زير مراجعه کنيد

https://blue-subtitle.com/832021/

83 (2021) - IMDb

زیرنویس فیلم 83  شرکت Phantom Films که حقوق این فیلم را در اختیار داشت، همراه با تهیه کنندگانش مادو مانتنا و ویشنو واردان ایندوری در اواسط ژوئیه 2016 به طور رسمی با تیم هندی 1983 و رهبر آن کاپیل دیو ملاقات کردند، جایی که آنها تفاهم نامه ای را امضا کردند. برای ساختن بیوگرافی رسمی. در سپتامبر 2017، Reliance Entertainment به تهیه‌کنندگان فیلم ملحق شد و رسماً فیلم زندگی‌نامه‌ای را با اعضای تیم برنده اعلام کرد، جایی که سینگ و خان ​​وارد هیئت شدند. پس از انتخاب بازیگران و فرآیند پیش تولید گسترده، فیلم عکاسی اصلی را در 5 ژوئن 2019 آغاز کرد، جایی که به طور عمده در انگلستان و اطراف آن به مدت سه ماه فیلمبرداری شد و یک برنامه کوتاه در هند انجام شد، قبل از اینکه فیلمبرداری در 7 اکتبر به پایان برسد.

این فیلم که پیش از این برای اکران سینمایی در آوریل 2019 قفل شده بود، چندین بار به دلیل بازیگران و کارهای پیش تولید که فیلمبرداری را به تعویق انداخت و همچنین به دلیل همه گیر شدن COVID-19 در هند، از تاریخ اکران خود به تعویق افتاد و در نتیجه فیلم به پایان رسید. به طور کامل تا سال 2021 به تعویق افتاد. این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ در 15 دسامبر به نمایش درآمد و در 24 دسامبر 2021 (شب کریسمس) در قالب‌های معمولی دو بعدی و سه بعدی منتشر شد که توسط Reliance Entertainment و PVR Pictures به زبان‌های تامیل، تلوگو، کانادا و مالایایی توزیع شد. نسخه اصلی. این فیلم مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفت و از بازی بازیگران، فیلمنامه، کارگردانی و جنبه های فنی تمجید شد. با وجود نقدهای مثبت، فیلم در نهایت در باکس آفیس بمباران شد.

فیلمی بر اساس جام جهانی کریکت 1983 و برد هند در این مسابقات در اواسط ژوئیه 2016 اعلام شد، با خرید حقوق تولید توسط فانتوم فیلمز – یک شرکت تولید مشترک متعلق به مادو مانتنا، که شامل همکاری‌ها می‌شود. از کارگردانان Anurag Kashyap، Vikas Bahl و Vikramaditya Motwane.  Vishnu Vardhan Induri، بنیانگذار و مدیر عامل لیگ کریکت سلبریتی، نیز علاقه خود را به تولید مشترک این فیلم، با اشاره به علاقه خود به کریکت ابراز کرد.   گفته می شود که این اولین سرمایه گذاری خانه تولید تازه تاسیس او، Vibri Media است. اعضای تیم تیم 1983 به همراه بازیکن سابق کریکت هندی کاپیل دیو با تهیه کنندگان در هتلی در حومه بمبئی ملاقات کردند و در مورد فیلم بحث کردند. در این پروسه، دو شرکت سازنده تفاهم نامه ای با تیم سال 1983 امضا کردند تا یک فیلم زندگینامه ای رسمی بسازند که طبق هنجارها، سازندگان می توانند از اسامی واقعی بازیکنان و همچنین استفاده واقعی استفاده کنند. حوادثی از زندگی آنها در یک بیانیه رسمی در رابطه با فیلم زندگی نامه، دیو اظهار داشت که “سفر تیم 1983 داستانی الهام بخش است که ثابت می کند اگر آنها برای آن هدف داشته باشند و برای آن تلاش کنند بدون توجه به آنچه جهان فکر می کند، می توان به هر چیزی دست یافت”.

83 (2021) - IMDb

زیرنویس 83  علیرغم اعلام رسمی، سازندگان هنوز بازیگران و عوامل و کارگردان پروژه را نهایی نکرده بودند. شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه کبیر خان کارگردانی پروژه را بر عهده خواهد داشت و رانویر سینگ، آرجون کاپور یا سوشانت سینگ راجپوت نقش کاپیل دیو را بازی خواهند کرد. هنگامی که از خان در مورد نقش خود در این فیلم زندگی نامه ای سؤال شد، او اظهار داشت که “او مجذوب داستان سفر هند در جام جهانی کریکت 1983 بود” اما در مورد ادعاهای کارگردانی فیلم سکوت کرد. آکشی کومار نیز برای بازی در این فیلم شایعه شده بود که بعداً رد شد. در 25 سپتامبر 2017، فانتوم فیلمز اعلام کرد که سینگ نقش کاپیل دیو را بازی خواهد کرد،  و کبیر خان نیز تایید کرد که او فیلم را کارگردانی خواهد کرد.
به عنوان یک بچه مدرسه ای، وقتی تماشا کردم که هند قهرمان جام جهانی کریکت 1983 شد. نمی دانستم که از آن روز به بعد کریکت در هند برای همیشه تغییر خواهد کرد. به عنوان یک فیلمساز، برای من، سفر به آن برد، پر از انرژی خام و اشتیاق محض آن تیم جوان هندی، احتمالاً یکی از هیجان انگیزترین داستان هایی است که روی آن کار کرده ام.

یک رویداد راه اندازی در JW Marriott Mumbai در 27 سپتامبر 2017 توسط Reliance Entertainment و Vibri Media برگزار شد تا فیلم زندگی نامه ای را به طور رسمی تحت عنوان 83 معرفی کند. سینگ و کل تیم قبلی که در سال 1983 جام جهانی کریکت را برده بودند در این رویداد حضور داشتند. خان در سخنانی در این مراسم گفت که سازندگان تا اواخر نوامبر 2017 پیش تولید و جستجوی لوکیشن را آغاز خواهند کرد و برنامه ریزی کرده است که فیلم را در لوکیشن های واقعی فیلمبرداری کند تا اصالت ایجاد کند و همچنین “به جوانان اجازه دهد تا این نقطه عطف را جشن بگیرند. در تاریخ کریکت هند که زمانی اتفاق افتاد که بسیاری حتی به دنیا نیامده بودند».

این فیلم یکی از آخرین ساخته‌های فانتوم فیلمز محسوب می‌شد،  دیگری Super 30 (2019) و Ghoomketu (2020). این شرکت در اکتبر 2018 پس از پاسخ به ادعای تجاوز جنسی به بال توسط یک کارمند زن سابق شرکت منحل شد،  و همکارانش بعداً برای کار روی پروژه‌های مستقل نقل مکان کردند.  بهل از پروژه اخراج شد. در ماه مه 2019، ساجد نادیادوالا به عنوان یکی از تهیه کنندگان مشترک به فیلم پیوست.

انتخاب بازیگران و کارهای پیش تولید به شدت به تعویق افتاد زیرا کبیرخان خواستار “بازیگری بود که تیم هندی 1983 را تایید کند”. در ابتدا، شایعه شده بود که ویکی کاوشال نقش برجسته ای در این فیلم بازی کند، اما کاوشال پیشنهاد خان را به دلیل تعهداتش در فیلم Uri: The Surgical Strike (2019) رد کرد. به طور مشابه، آلو آرجون و ویجی دوراکوندا نیز برای بازی در نقش کریشناماچاری سریکانت در نظر گرفته شدند، که هر دو پیشنهاد را رد کردند.  بعدها، بازیگر تامیل Jiiva برای اجرای مجدد Srikkanth قرارداد امضا کرد که اولین بازی هندی او را رقم زد. گنجاندن او به طور رسمی در اواخر ژانویه 2019 تأیید شد.  در 23 ژانویه، Ammy Virk بازیگر و خواننده پنجابی برای بازی در نقش Balwinder Sandhu قرارداد امضا کرد. سازندگان همچنین طاهر راج باسین و هاردی ساندو، بازیگر و خواننده سابق کریکت را برای ایفای نقش سونیل گاواسکار و مدن لال به ترتیب انتخاب کردند. شیراگ پاتیل، پسر کریکت باز سابق و عضو تیم کریکت هند در سال 1983، سندیپ پتیل نقش پدرش را برای این فیلم تکرار کرد و بدین ترتیب اولین بازیگری خود را انجام داد.

83 (2021) - IMDb

روند انتخاب بازیگران تا اواسط فوریه 2019 ادامه یافت، با بازی ثاقب سلیم در نقش محیندر آمارنات و ضیریا کاروا برای اجرای مجدد راوی شاستری  تعیین شد. Pankaj Tripathi برای بازی با PR Man Singh، کریکت باز سابق که تیم کریکت هند را برای جام جهانی 1983 مدیریت می کرد، بازی کرد. ویجی وارما در ابتدا به عنوان نقش راجر بینی گزارش شد، اما این نقش به Nishant Dahiya رسید. آمیا دو، دختر کاپیل دیو به عنوان دستیار کارگردان به کبیرخان پیوست.  R. Badree، که در وب‌سریال خان، ارتش فراموش شده بازی کرد، نقش سونیل والسون را به عهده گرفت. در اواسط آوریل 2019، آدینات کوتاره برای بازی در نقش دیلیپ ونگسارکار و جاتین سارنا برای بازی در نقش یاشپال شارما وارد سیستم شدند. مالی مارشال برای ایفای نقش پدرش و مالکوم مارشال، توپ‌زن سریع هند وست، انتخاب شد. در ماه مه 2019، پریتام به عنوان کارگردان موسیقی معرفی شد،  و در ژوئن، دیپیکا پادوکن به عنوان همسر کاپیل دیو، رومی باتیا، به بازیگران پیوست، در حالی که تهیه کننده فیلم نیز بود. در حالی که در ابتدا شایعه شده بود که کاترینا کیف در این نقش بازی کند، خان اظهار داشت که او هرگز برای این فیلم مذاکره نکرده است. دیپیکا پادوکن، پانکاج تریپاتی، طاهر راج باسین، جیوا، ثاقب سلیم، جاتین سارنا، چیراگ پاتیل، دینکر شارما، نیشانت داهیا، هاردی ساندو، ساهیل ختار، امی ویرک، آدینات کوثره، دهیریا کاروا، در فیلم 83 نیز به همین ترتیب بازی می‌کنند.

سینگ در اواسط آگوست 2018 آماده شدن برای این نقش را آغاز کرد و از ساچین تندولکار، بازیکن حرفه ای سابق کریکت درس هایی آموخت. خان همچنین در استادیوم کریکت لردز در سنت جانز وود لندن به تیم ملحق شد و در آنجا کارهای پیش تولید فیلم را آغاز کرد. او همچنین تحت هدایت کاپیل دیو آموزش دید تا برای نقش خود در این فیلم مناسب باشد. وقتی بازیگران نهایی اعلام شد، کرتی آزاد، سیاستمدار سابق کریکت، به خان گفت که چگونه بازیکنان کریکت سابق را روی پرده نمایش می دهند. او همچنین در مورد ماهیت و رفتار هم تیمی های سابق خود اطلاعاتی ارائه کرد. در مارس 2019، تیم به مدت 3 ساعت، از ساعت 7:00 تا 10:00 صبح، در بمبئی جلسات تمرینی را پشت سر گذاشت، در حالی که سینگ برای یک ساعت اضافی آماده شد. جلسات آموزشی شامل تمرینات بدنی، مهارتی و ایجاد سبک های مختلف بود. منبعی از ایندیان اکسپرس گفت که “رانویر هر روز متناوب حدود 2 ساعت با بالویندر سینگ ساندو تمرین می کرد. پس از ارسال آن، آنها در مورد طرز فکر تیم 1983 در طول مسابقات صحبت کردند و کاپیتانی کاپیل دیو را که بالویند از نزدیک مشاهده کرد، تشریح کردند.”  سپس، در آوریل 2019، بازیگران به مدت 10 روز در ورزشگاه کریکت با بازیکنان سابق کریکت بالویندر ساندو و یاشپال شارما در کمپی در ورزشگاه کریکت دارمشالا تمرین کردند. او در ماه مه 2019، نزدیک به شروع فیلمبرداری فیلم، با کاپیل دیو در دهلی بیشتر آموزش دید، و همچنین در جلسات تمرین در لردز در ژوئن 2019 شرکت کرد.

خان اعلام کرد که فیلمبرداری در لندن آغاز خواهد شد و به مدت سه ماه، از ماه می 2019، به طور گسترده در آنجا فیلمبرداری خواهد شد. کل بازیگران در 28 می به لندن پرواز کردند تا بخشی از برنامه فیلمبرداری شوند. عکاسی اصلی در 5 ژوئن در گلاسکو، اسکاتلند که در آن فیلمبرداری به مدت یک هفته انجام شد، آغاز شد. پادوکن برای بخش فیلمبرداری خود به تیم فیلم در گلاسکو پیوست. در 25 ژوئن 2019، در جشن سالگرد قهرمانی هند در جام جهانی کریکت 1983، خان در مورد فیلمبرداری صحنه اوج، که فینال بود، اظهار داشت که تیراندازی پس از مسابقات جام جهانی کریکت 2019 (14 جولای 2019) آغاز خواهد شد. ). فیلمبرداری نیز در Nevill Ground، رویال Tunbridge Wells انجام شد. در 4 جولای، پانکاج تریپاتی اظهار داشت که فیلمبرداری فیلم را به پایان رسانده است.

در 17 ژوئیه، پس از فینال جام جهانی 2019، تیم شروع به آماده سازی برای تیراندازی برای صحنه اوج با چیراگ پاتیل کرد و ویدئویی از پشت صحنه جلسات تمرین را به اشتراک گذاشت. تیم در اواخر آگوست برای فیلمبرداری صحنه اوج به مدت پنج روز به استادیوم لرد رفت و پس از اتمام آن، تیم برنامه فیلمبرداری سه ماهه را در لندن در 1 سپتامبر 2019 به پایان رساند. تیم به هند بازگشتند تا چند سکانس برای فیلم در بمبئی فیلمبرداری کنند. در 10 سپتامبر 2019، تیم برنامه دوم و آخرین فیلم را آغاز کرد. پادوکن بخش تیراندازی خود را در اواسط سپتامبر به پایان رساند. فیلمبرداری در 7 اکتبر 2019 به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید