دانلود زیرنویس مستند Offside 2019 خارطوم آفساید یک فیلم مستند ورزشی سودانی محصول سال 2019 با تمرکز بر زنان جوان در سودان است که توسط فیلمساز سودانی مروا زین تهیه شده، نویسندگی و کارگردانی شده است. این فیلم برای اولین بار در سال 2019 در انجمن برلیناله آلمان به نمایش درآمد و یکی از سه فیلم سودانی سال 2019 است.

براي دانلود به لينک زير مراجعه کنيد

https://blue-subtitle.com/offside-2019/

Offside (2019) - Green Box Europe

ساخت این مستند زین چهار سال طول کشید. با توجه به نگرش عمومی منفی نسبت به حقوق بشر زنان در سودان قبل از انقلاب سودان در سال 2018/19، زین با تجاوز فیزیکی مواجه نشد، اما تهدیدهایی از سوی مقامات سودانی برای از بین بردن دوربین ها دریافت کرد. با این وجود، فیلم در خارطوم، سودان فیلمبرداری شد و توسط مروا زین برای ORE Productions و هندریک آندربیرگ برای Stray Dog Productions، کپنهاگ، دانمارک و اسلو، نروژ تهیه شد.

Offside (2019) YIFY - Download Movie TORRENT - YTS

گروهی از زنان جوان در خارطوم با عزمی راسخ به بازی فوتبال حرفه ای می پردازند، برخلاف ممنوعیت تحمیلی دولت نظامی اسلامگرای سودان. علیرغم اینکه فدراسیون ملی فوتبال بودجه فیفا را برای تیم های زنان دریافت می کند، این تیم همچنان در حاشیه است. با این حال، زمانی که انتخابات درون انجمن نشان دهنده یک تغییر اساسی در کل سیستم باشد، بارقه امیدی وجود دارد. با شجاعت و شجاعت، آنها برای به رسمیت شناختن رسمی به عنوان تیم ملی فوتبال زنان سودان، با مخالفت شدید با اهداف خود مبارزه می کنند.

Khartoum Offside.jpeg

استیو هوارد، آکادمیک، در مقاله‌اش «سعی کن در سودان یک زن فوتبال بازی کنی» درباره این فیلم می‌نویسد: «فوتبالیست‌ها گروهی ترکیبی از زنان سودانی و سودان جنوبی هستند که برای امرار معاش به عنوان کارگران تعمیر و نگهداری ساختمان، دانش‌آموزان دبیرستانی، مغازه‌دار، کار می‌کنند. اعضا شامل زنانی از کوه‌های نوبا هستند، منطقه‌ای تحت ستم خاص در نزدیکی شمال مرز جدید. و مبارزات آن‌ها شامل تلاش‌های اعضای تیم سودان جنوبی برای ماندن در سودان است، جایی که آنها اکنون پس از پایان به مجوز اقامت نیاز دارند. فروپاشی دو سودان در سال 2011.»

دیدگاهتان را بنویسید