دانلود زیرنویس فیلم Troubles 2020 مشکلات یک درگیری قومی-ناسیونالیست در ایرلند شمالی بود که حدود 30 سال از اواخر دهه 1960 تا 1998 طول کشید. همچنین در سطح بین المللی به عنوان درگیری ایرلند شمالی شناخته می شود، گاهی اوقات به عنوان یک “جنگ نامنظم” یا “جنگ سطح پایین” توصیف می شود. درگیری در اواخر دهه 1960 آغاز شد و معمولاً تصور می شود که با توافق جمعه خوب 1998 پایان یافته است.  اگرچه مشکلات بیشتر در ایرلند شمالی اتفاق افتاد، اما گاهی خشونت به بخش‌هایی از جمهوری ایرلند، انگلستان و سرزمین اصلی اروپا سرایت کرد.

براي دانلود به لينک زير مراجعه کنيد

https://blue-subtitle.com/troubles-2020/

Troubles (2020) - IMDb

زیرنویس فیلم Troubles 2020 این درگیری عمدتاً سیاسی و ملی گرایانه بود که توسط رویدادهای تاریخی شعله ور شد. همچنین دارای بعد قومی یا فرقه‌ای بود اما علیرغم استفاده از اصطلاحات «پروتستان» و «کاتولیک» برای اشاره به دو طرف، این یک درگیری مذهبی نبود. یک موضوع کلیدی وضعیت ایرلند شمالی بود. اتحادیه گرایان و وفاداران، که به دلایل تاریخی بیشتر پروتستان آلستر بودند، می خواستند ایرلند شمالی در قلمرو بریتانیا باقی بماند. ملی گرایان و جمهوری خواهان ایرلندی که عمدتاً کاتولیک های ایرلندی بودند، خواهان خروج ایرلند شمالی از بریتانیا و پیوستن به ایرلند واحد بودند.

زیرنویس Troubles 2020درگیری در طول کمپین انجمن حقوق مدنی ایرلند شمالی برای پایان دادن به تبعیض علیه اقلیت کاتولیک/ناسیونالیست توسط دولت پروتستان/اتحادیه و مقامات محلی آغاز شد. دولت تلاش کرد تا اعتراضات را سرکوب کند. پلیس، پلیس سلطنتی اولستر (RUC)، عمدتاً پروتستان بود و متهم به فرقه گرایی و خشونت پلیس بود. این کمپین همچنین با مخالفت خشونت آمیز وفادارانی مواجه شد که می گفتند این یک جبهه جمهوری خواه است. افزایش تنش ها منجر به شورش های اوت 1969 و استقرار نیروهای انگلیسی شد که طولانی ترین عملیات ارتش بریتانیا بود.[38] «دیوارهای صلح» در برخی مناطق ساخته شد تا این دو جامعه از هم دور باشند. برخی از کاتولیک‌ها در ابتدا از ارتش بریتانیا به‌عنوان نیروی بی‌طرف‌تر از RUC استقبال کردند، اما به زودی آن را خصمانه و مغرضانه دیدند، به‌ویژه پس از یکشنبه خونین در سال 1972.

دیدگاهتان را بنویسید